Ana Sayfa Mimari Programlar Allplan Architecture

Allplan Architecture

496
0

Allplan Architecture


Allplan Architecture adından da anlaşılacağı gibi Allplan Yazılımlarının Mimari tasarımlar için geliştirilen yazılımlarında birisidir. Kısaca Allplan yazılımları hakkında bilgi verelim.

30 yılı aşkın bir süredir Allplan, mimarları, mühendisleri, yüklenicileri ve yapı yöneticilerini, binaların planlanması, inşası ve yönetilmesi için inovatif yazılım çözümleri sunarak desteklemektedir. Bir CAD öncüsü olarak, Profesör Georg Nemetschek Yapı ve İnşa için Mühendislik Ofisini Münih şehrinde 1963 yılında kurdu.

1981 yılında, bu şirket CAD çözümümüz Allplan’ın ilk versiyonunu 1984 yılında pazara süren Nemetschek Programmsystem GmbH ismini aldı. Nemetschek Allplan GmbH 2008 yılında kuruldu ve 2015 yılında Allplan GmbH olarak isimlendirildi. Günümüzde, Allplan GmbH açık BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) çözümlerinin önde gelen Avrupalı üreticisidir.

Mimarlar ve mühendisler için CAD programı sağlamanın yanı sıra, Allplan Allplan Allfa ile yapı yönetimi çözümleri, NEVARIS yazılımı ile yapı maliyeti kontrolü çözümleri sunmaktadır. Açık BIM platform, bim+ ile, Allplan tüm proje paydaşlarının kesintisiz, disiplinler arası çalışma yapabilmelerini sağlamaktadır.

Allplan 2020’in avantajlarını keşfedin. Allplan mimari ve Allplan Mühendisliğin tüm özelliklerini 30 gün süresince ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Nasıl Satın Alabilirim?

Allplan avantajlı fiyatları ve kampanyalar için 3EPROMİMARLIK firması ile irtibata geçebilirsiniz.

Allplan Architecture 3epromimarlık
Allplan Architecture 3epromimarlık

Allplan ve BIM

  • Allplan ile kendi yapı modelinizi tasarlarken bim+ ile tüm proje paydaşlarınızla koordineli bir şekilde çalışabilirsiniz. Sonuç: planlama güvenliği ve proje için maksimum kalite sağlar.
  • Allplan her gün yerine getirdiğiniz işlemler için bir ekip çalışması içinde ideal aracınızdır. Yazılım, mimar ve mühendisleri hassasiyet, hız ve planlama güvenilirliği ile cezbetmektedir.
  • Aynı zamanda BIM çalışma metodolojisini destekleyerek maliyet yönetimi, yapı yönetimi ve bim+ ile model koordinasyonu için açık bir sistemin parçasıdır. Allplan versiyonu ile, inşaat endüstrisinde disiplinler arası çalışmada yeni standartları belirliyoruz.
  • Allplan ile, farklı yazılımlar kullansalar dahi proje paydaşlarınızla bim+ üzerinden model-bazlı işbirliği ve bilgi paylaşımının avantajlarından yararlanın. Allplan ile gelen yeni özellikler merkezi görev yönetiminden modelle, plan oluşturma ve otomasyon gibi yenilikleri ile Allplan 2018’i bu güne kadarki en tutarlı ve kullanıcı dostu versiyon yapıyor. 

ALLPLAN ARCHITECTURE 2020 ÖZELLİKLERİ


1-Görsel Kodlama – programlamanın alternatifi


Görsel Kodlama, karmaşık biçimlerin modellenmesi, sıklıkla kullanılan özel objelerin oluşturulması ve iş akışlarının otomasyonunda kullanılmak için uygundur. Bir programlama dili öğrenmek yerine, basit bir şekilde nodları görsel olarak düzenleyebilir ve birbirleri ile ilişkilendirebilirsiniz. Önceki versiyonlarda sunulan Teknik Ön İzleme ile mukayese edildiğinde, Allplan 2020 kullanıcı arayüzünü geliştirmiş, ek nodlar sunmuş ve daha fazla düzenlenmiş örnek eklemiştir.

Allplan Architecture 3epromimarlık

2-Çatıların daha hızlı ve daha kolay oluşturulması


Yeni Çatı Modelleme aracı ile, temelini özellik paletlerinden alan modern bir arayüzle, kontur bazlı çatı yüzeyleri oluşturabilirsiniz. Takip edecek revizyonlar, kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Çatı modelinin düzlem ve kat yöneticisi ile ilişkilendirilmesi ile, çatı ve yapı modelinin diğer bölümleri arasındaki etkileşim geliştirilmiştir. Negatif meyilli çatılar dahi desteklenmektedir.

Allplan Architecture mimariprogramlar.com

3-Panorama Render ile etkili proje sunumları


Belirli bir kamera konumundan küresel bir görsel oluşturmak için yeni Panorama Render komutunu kullanın. Bu, örneğin, müşterinizin pek çok araçtan ek bir yatırıma gerek duymadan izleyebileceği sanal proje denetimini bir video formunda gerçekleştirebilmesini sağlar.

4- Kolon oluşturmada optimizasyon


Optimize edilen kolon komutu ile, önceden kendi kesitlerinizi oluşturmaya gerek kalmadan, yuvarlatma ve pahlama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Zaman tasarrufu ve kullanımda gelen kolaylığa ek olarak, kolonların sonradan yapılan revizyonları da daha da basitleştirildi.

Allplan Architecture mimariprogramlar.com

5-Öteleme düzlemleri ile kayda değer zaman tasarrufu


Bir öteleme düzlemi, diğer bir düzlem ile bağlıdır. Referans düzlemi değiştiğinde, öteleme düzlemi kendisi ve kendisine bağlı elemanları otomatik olarak günceller. Bu, birden fazla kat için eş zamanlı olarak da kullanılabilir.

ALLPLAN ARCHITECTURE

6-Yeni Özellik: Herhangi bir yol boyunca kopyalama


“Herhangi bir yol boyunca kopyala” komutu ile, objeleri herhangi bir yol boyunca hızla ve kolayca çoğaltabilirsiniz. Objelerin mesafeleri veya sayılarını tanımlamak ve her elemanın doğrultusunu belirlemek için pek çok seçenek sağlanmaktadır.

Allplan Architecture

Çelik Yapılar İçin Yeni Modelleyici


Bağlantıları olmadan basit çelik yapıları (LOD300) oluşturmak için ayrı bir çelik çözümüne artık ihtiyacınız yok. Destek ve kirişler, özellik paletleri ve tutma noktalarını baz alan modern bir kullanıcı arayüzü ile modellenip revize edilebilirler.

Allplan Architecture Çelik Yapı Modelleyici

Bakınız: En iyi Mimari Programlar

Program ile ilgili geniş bilgiye Türkiye yetkili satıcısı 3e promimarlik firmasının yazilim.3epromimarlik.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

2 + twelve =